Politiek en economie
Schaduwleiders
Schaduwleiders beschrijft de grote invloed achter de schermen van ‘tweede mannen’ (en vrouwen) die hun leiders toejuichen en troosten, maar hen ook tegenspreken en bij de les houden. Bovenal bieden ze iets wat leiders zelf missen maar wel noodzakelijk achten voor politiek succes. Tweede mannen zijn echter ambitieuze politici die ook hun eigen belangen in het oog houden. Dat maakt politieke duo’s tot een spannend fenomeen, zeker voor wie geïnteresseerd is in politiek, leiderschap of politieke geschiedenis.
MeerUit de terreurspiraal
In Uit de terreurspiraal biedt Willemijn Verkoren een nieuwe analyse van terrorisme, die aanknopingspunten biedt voor een effectievere bestrijding ervan. Zij bepleit een contraterrorisme-beleid dat is gebaseerd op een realistischer dreigingsbeeld en een beter inzicht in de achtergronden en beweegredenen van terroristen. Alleen zo kunnen we een uitweg vinden uit de geweldsspiraal van terrorisme en terrorismebestrijding. De‑escalatie is daarbij het toverwoord.
MeerDe wereld en Nederland
De NSB
De Oost
De NSB
Willem Drees
De slag om Europa
Van wie is de stad
De Eckhardts
Uitschot in uniform
Wetenschap als beroep & Politiek als beroep
De canon van het sociaal-liberalisme
Naar een nieuw kabinet van sociale rechtvaardigheid
Wat leiders doen
Koopman, dominee, generaal
Duitsland 1918‐1991
Dit boek biedt een handzame kennismaking met de Duitse geschiedenis vanaf het begin van de Weimarrepubliek tot het einde van de Koude Oorlog: met klassieke vraagstukken als de opkomst van het nationaalsocialisme en de val van de Muur in 1989, alsook minder bekende thema’s als de echo van het koloniale verleden in Afrika en de opvallende carrière van de Volkswagen Kever.
Meer


















_w173_h400.png)

_w173_h400.jpg)


