Chinees? 'n Makkie! Deel 3
Verdiep je kennis van het Mandarijn Chinees
Chinees? 'n Makkie! deel 3 is een eigentijdse en communicatieve methode voor het leren van Mandarijn Chinees. De methode is speciaal ontwikkeld voor het voortgezet onderwijs en bouwt voort op de kennis en vaardigheden uit de eerste twee delen.
In dit derde deel breiden leerlingen hun taalvaardigheid verder uit. Ze werken aan spreken, luisteren, lezen en schrijven en leren steeds zelfstandiger omgaan met Chinese karakters. Bekende karakters worden geleidelijk minder ondersteund door Hanyu Pinyin, terwijl de leerstof uit deel 1 en 2 regelmatig wordt herhaald en verdiept.
Aansprekende thema's en flexibel leren
De lessen sluiten aan bij de belevingswereld van middelbare scholieren. Thema's als kunst, feestjes, emoties, sport en reizen naar China bieden een betekenisvolle context om de taal verder te ontwikkelen. Elke les bevat dialogen, nieuwe woorden, taalkundige en culturele informatie en gevarieerde oefeningen.
De methode biedt twee leerroutes. Leerlingen die sneller willen communiceren in het Chinees kunnen aan de slag met verdiepende onderdelen, terwijl de basislessen samen een complete cursus vormen. Daarnaast is er in dit deel uitgebreid aandacht voor culturele onderwerpen, als voorbereiding op het eindexamen Chinees.
Compleet lesmateriaal
Het boek bevat een grammaticakatern, woordenlijsten en gevarieerde opdrachten om de taalvaardigheid verder te ontwikkelen. Voor extra oefening en examenvoorbereiding is Chinees getoetst – 250 oefenvragen op weg naar B1 een waardevolle aanvulling. De vier delen van Chinees? 'n Makkie! bereiden leerlingen voor op het eindexamen Chinees.
Chinees? 'n Makkie! verscheen eerder bij Uitgeverij Coutinho en wordt nu uitgegeven door Boom. De inhoud en opzet van de methode zijn ongewijzigd.
Voor docenten die Chinees? 'n Makkie! deel 3 voorschrijven is docentenmateriaal. Dit materiaal bestaat uit antwoorden op de vragen in het boek en tips.
'Chinees? 'n Makkie! deel 3 is een verdere uitbouwing van de delen 1 en 2. Hoofdsamensteller Tin Chau Tsui zet de cursus Chinees voor het voortgezet onderwijs op zijn bekende voor jongeren toegankelijke wijze voort, met uitbreiding van woordenschat, grammatica en culturele informatie. Ook wordt teruggegrepen op de eerdere delen, door middel van herhaling van oefeningen en integratie van de woordenlijsten uit alle delen. Veel opdrachten sluiten aan bij de richtlijnen van de internationale taalvaardigheidtest die is ontwikkeld door het ministerie van Onderwijs van de Volksrepubliek China.
Deze methode om Mandarijn Chinees te leren is ingedeeld rond twaalf thema's die bij de belevingswereld van jongeren aansluiten, zoals naar school gaan, kunst, sporten, sociale media en Chinese ouders. De cursus bevat twee leerroutes, voor degenen die sneller willen kunnen communiceren in het Chinees zijn extra onderdelen opgenomen op de website. Maar deze kun je ook overslaan. Met achterin informatie over de grammatica en woordenlijsten CH-Nl en NL-CH. Hoewel ontwikkeld voor het voortgezet onderwijs ook bruikbaar voor volwassenen.' - NBD Biblion, 23 juni 2021




_w173_h400.jpg)

